Közösségi szolgálat
A közösségi szolgálat formái és szabályai
Teljesítése
A közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (Nkt.) 6. § (4) bekezdése elrendeli, hogy az érettségi bizonyítvány kiadásának feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása. A sajátos nevelési igényű tanulók esetében a szakértői bizottság ez irányú javaslata alapján a közösségi szolgálat mellőzhető.
Továbbá ugyanezen törvény 97. § (2) bekezdése azt mondja ki, hogy az érettségi bizonyítvány kiadásához a közösségi szolgálat végzésének igazolását először a 2016. január 1-je után megkezdett érettségi vizsga esetében kell megkövetelni.
Teljesítésének feltételei
Közösségi szolgálat végzésének megszervezésére vonatkozó részletes szabályokat, a 20/2012. (VIII. 31) EMMI rendelet tartalmazza. Ezen jogszabály rendelkezése alapján, a közösségi szolgálat teljesítését a tanuló önállóan végzi, valamint ennek dokumentálását is (egy erre kinevezett naplóban).
A teljesített óraszámok dokumentációit legkésőbb: a tanév éves munkaprogramjában meghatározott időpontig köteles az iskolai koordinátornak/osztályfőnöknek átadni.
A közösségi szolgálat során a fogadó intézmény egy közösségi szolgálati naplóban adminisztrálja a teljesített órákat, melyeket minden tanév végén a diákok iskolai bizonyítványában is rögzítünk.
Az 50 óra teljesítése az érettségi bizonyítvány megszerzésének előfeltétele, enélkül 2016-tól senki nem kaphat érettségi bizonyítványt!!!
A közösségi szolgálat célja a személyiség fejlesztése, a szociális érzékenység kibontakoztatása, a segítségnyújtás. Jó lehetőség arra, hogy a tanulók olyan munkahelyeket, tevékenységeket ismerjenek meg, amelyek a későbbi életpályájuk alakulása szempontjából is fontosak lehetnek.
A közösségi szolgálat az alábbi területeken valósítható meg:
- szociális (pl.: idős emberek segítése szociális intézmény keretei között)
- egészségügyi (pl.: kórtermekben látogatás, lelki támasz nyújtása betegeknek, beszélgetés, bohócdoktor, ápolók és orvosok melletti segítő feladatok)
- oktatási (pl.: korrepetálás alsóbb évfolyamon, időseknek nyelvi vagy számítógépes ismeretek oktatása)
- kulturális és közösségi (pl.: múzeumokban, közgyűjteményeknél, művelődési házaknál kulturális programok megszervezésében és lebonyolításában való közreműködés, kiállításokon/koncerteken segítői feladatok, iskolai rendezvények megvalósításának segítése)
- környezet- és természetvédelmi (pl.: fa- és növényültetés, kertgondozás, parkrendezés, állatmenhelyeken segítői feladatok, iskolaudvar karbantartási feladatai)
- polgári- és katasztrófavédelmi (pl.: tűzoltóság és katasztrófavédelem munkájának segítése)
- közös sport- és szabadidős tevékenységek óvodáskorúakkal, idősekkel, valamint sajátos nevelési igényű gyermekekkel (óvodákban, idősotthonokban, más állami iskoláknál)
A törvényi előírásnak megfelelően:
- Életkortól függetlenül naponta maximum 3 óra közösségi szolgálatot lehet végezni (1 óra = 60 perc).
- A közösségi szolgálat végezhető tanítás után hétköznapokon, hétvégéken vagy tanítási szünetben is.
- A közösségi szolgálat csak akkor lehet hivatalos, ha megkezdése előtt a szükséges dokumentumokat (jelentkezési lapot, szülői nyilatkozatot, szerződést, közösségi szolgálati naplót) az iskolában és a fogadóintézménynél is hitelesítik.
- Lehetőség van néhány óra közösségi szolgálat végzésére az iskolán belül is.
Javasolt lépések és szükséges dokumentumok:
1) JELENTKEZÉS: A közösségi szolgálat megkezdése előtt egy példányban jelentkezési lapot és szülői hozzájárulási nyilatkozatot kell kitölteni. Kitöltése után a jelentkezési lapot az osztályfőnöknek vagy a közösségi szolgálat koordinátorának kell leadni.
2) FOGADÓINTÉZMÉNY VÁLASZTÁSA: Keresni kell a jelentkezési lapon megjelölt területekkel foglalkozó civil szervezetet, közhasznú társaságot vagy nonprofit céget, amely közösségi szolgálati tevékenységet tud biztosítani a tanulónak. A megfelelő fogadóintézmények kiválasztásában az osztályfőnökök és a közösségi koordinátorok tudnak segítséget adni.
3) SZERZŐDÉSKÖTÉS: A fogadó intézménnyel 2 példányban együttműködési megállapodást (hivatalos szerződést) kell kötni.
4) KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLATI NAPLÓ VEZETÉSE: A közösségi szolgálatot megkezdő tanulóknak közösségi szolgálati naplót minden feladatvégzésre magukkal kell vinniük a fogadóintézményhez és a teljesített közösségi szolgálati órákat ebben kell igazoltatniuk.
Felhívjuk a figyelmet, hogy kizárólag az ebben a naplóban igazolt órák elismerése lehetséges, semmilyen más igazoló papírt elfogadni nem tudunk! Mindenki nagyon vigyázzon a közösségi szolgálati naplójára, s hivatalos okmányként kezelje!
A közösségi szolgálati napló a tanulóknál kell, hogy legyen. Kérésre, valamint minden tanév végén az osztályfőnöknél le kell adni.
Megállapodás minta: minta.doc
Kapcsolattartó: Gűth Tamás igazgatóhelyettes (guthtamas84@gmail.com 20/7700074)
A KÖTELEZŐ KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT TELJESÍTÉSÉNEK LEHETŐSÉGEI
Néhány fontos kérés, a tevékenységeket igazolók számára:
1. A leigazolt tevékenység legyen összhangban a jogszabályban is megfogalmazott célkitűzésekkel;(az önkéntességgel,a másokért vállalt felelősséggel,a kölcsönös megbecsüléssel )
2. Olyan tevékenységek kerüljenek „leigazolásra” amelyek:
– a szabadidőben kerülnek lebonyolításra,
– önkéntes vállalásra épülnek,
– minőségi „terméket” eredményeznek.
Iskolánkban a következő lehetőségek adottak az érintett tanulóink számára:
I. Intézményünkben végezhető feladatok:
Néhány konkrét példa azokra a lehetőségekre, amelyeket igénybe lehet venni, és amelyeket igazolni lehet
Tanulás segítése:
-korrepetálások (Keszthelyi Zsolt koll. vezető)
-szakköri munkában nyújtott segítség (Szakkörvezetők)
Szervezői munkában segítés:
-Sportrendezvények (Csábrák János tanár úr)
-Tanulmányi versenyek (Gűth Tamás ig.h.)
-Iskolai rendezvények (Gűth Tamás ig.h.)
-Ünnepélyek, stb (Gűth Tamás ig.h.)
Könyvtárban nyújtott segítség:
-Könyvtárrendezés (Csuma-Kovács Vera könyvtáros)
-Könyvek pakolása (Csuma-Kovács Vera könyvtáros)
Szertárakban végzett munka:
-Felelősi munka, szertárrendezés (munkaközösség-vezetők)
Kulturált környezet kialakítása:
-Parkrendezés (Mucska László gondnok)
-Közösségi terek tisztítása (Mucska László gondnok)
-Tárolók javítása, festése,
-Virágültetések,
-Avar összegyűjtése
Környezetvédelem:
-Környezettudatosságra, fenntartható fejlődésre vonatkozó programokban való részvétel (intézményen kívüli is)
-Szelektív hulladékgyűjtésben való részvétel,
-Megújuló energiaforrások fontosságát szolgáló programok népszerűsítése, ( iskolai, civil szervezetek honlapján, blog írása,…) (Nagy Andrea tanárnő, Tormássi Éva tanárnő, Kecskés-Kiss Péter tanár úr)
Iskolánk alapítványai:
-Népszerűsítés,
-Szórólap terjesztés,
-Informatikai segítségnyújtás..
1.Bonyhádi Matematikai Tehetségfejlesztő Közhasznú Alapítvány (Dr Katz Sándor)
2.Atlétika Sportágban Tehetséges Fiatalokat Segítő Közhasznú Alapítvány (Makán Hargita)
3.Oktatási és Nevelési Alapítvány
II. Intézményen kívüli lehetőségek: (Intézmények,szervezetek, egyesületek)
EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁSOK ALAPJÁN!
Az együttműködő fél, az együttműködési megállapodásban foglaltak alapján fogadja a tanulókat.
1. Városi Kórház: Bányai Jánosné ( Márti néni) ápolási igazgató
2. Idősek Otthona: Varga Gyöngyvér otthonvezető
3. Idősek otthona nonprofit Kft: Tóth Andrea intézményvezető
4. Paradicsompuszta: Makk Erika gyógypedagógus
5. Szent Erzsébet Otthon: Faluköziné Nikolov Judit, Eckert Jánosné tanárnő
6. Együtt Egymásért Alapítvány: Geisz Ildikó tanárnő
7. Kutyamenhely: Nagy Andrea tanárnő
8. Bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár: Schnell-Nagy Erika,
9. Völgységi Tájkutató Alapítvány: Dr Szőcs Zoltán kur. elnök
10. Galló József Általános Iskola Gyulaj: Lacza Zoltánné igazgató
11. Bonyhádi Ifjúsági Ház: Mészáros András
12. Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség:Szabó Jenő alezredes kirendeltség-vezető
13. Kismányokért Közhasznú és Kulturális Egyesület:Szabó Béláné ( elnök )
14. Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Kar Szekszárd: Dr. Bús Imre
15. Őcsény Község Önkormányzat: Fülöp János polgármester
16. Ifjúsági Unió Szekszárd: Pék Györgyi
17. Szászvár Nagyközség Német Önkormányzat: Wáger Marianna
18. Wosinszky Mór Megyei Múzeum: Hucker Veronika
19. Bonyhádvarasdi Óvoda: Palkó Julianna
20. Bonyhádi Német Önkormányzat: Köchlerné Koch Ilona
21. Kakasdi Általános Iskola: Sebestyénné Taksonyi Mária
22. Kakasd Község Önkormányzata: Somogyiné Lángi Nikoletta
23. Teveli ÁMK: Propszt János
24. PELIKÁN Szociális és Egészségügyi Szolgáltató Jánoshalma: Ádám Tamásné
25. „Árvácska”Családok Átmeneti Ottona TEVEL: Németh Krisztina
26. Kurdi Körzeti Általános Iskola: Farkas Sándor
27. Szekszárd Big Band Alapítvány: Pecze István
28. Völgység Lovas Egyesület: Pappné Dobos Ildikó
29. Nagymányoki Pitypang Óvoda: Ganszler Gábor Péterné
30. Magyar Nemzetőrség Tolna Megyei Szervezete: Dr Boros Balázs
31. Tolna M.-iCsalád,Esélyteremtési és Önkéntes Ház (Szekszárd): Stölkler-Szabó Edit
32. Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület (Bonyhád): Domokosmé Szemcsuk Andrea
33. PTE IGY Gyakorlóiskola, AMI és Gyakorlóóvoda ( Szekszárd ): Murel Klára
34. Szakály Község Önkormányzata: Törő Péter
35. „Összefogás”Közhasznú Alapítvány ( Bonyhád ): Álom Gyöngyi
36. „Rókakapa” Ifjúsági Tanoda ( Máza ): Lakatos Andrea
37. Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: Karaszti Péter tü.alezredes
38. Tolna Megyei Állat-és Természetvédő Alapítvány: Fiáth Szilvia
39. Egyesült Szociális Intézmény Szakcs: Mohainé Gadányi Zita
40. Pincehelyi Polgárőr Egyesület: Sebestyén Péter
41. Nak Községi Óvoda: Simonicsné Király Gabriella
42. Tengelici Mézeskalács Óvoda: Huber Péterné
43. „Családban élni jó”Egyesület Szekszárd: Kovács Judit
44. Presidium Közhasznú Egyesület Dombóvár:Rieger Erika
45. Kocsola Község Önkormányzata: Trick Jánosné
46. Bedegkér Község Önkormányzata: Bajkó László
47. Baka István Általános Iskola Szekszárd: Czink Ildikó
48. Tolna Megyei illés Gyula Könyvtár: Németh Judit igazgató
49. Tolna Megyei Ifjuságért Alapítvány: Dr Nagy Janka Teodóra
50. Aparhant Független Roma Egyesület: Jákovics Vilmos
51. Teveli Székely Kör: Nagy Gabriella
52. Együtt Mucsiért Alapítvány: Hilbert Viktória
53. Tevel Község Önkormányzata: Héri Lászlóné
54. Nagyberki Mano Tanoda Óvoda: Pinkósziné Lékó Erzsébet
55. Medi-Papp Kft Szekszárd: Dr Papp Zoltán
56. Bonyhádi Varázskapu Bölcsöde és Óvoda: Horváth Klára
57. Dombóvári Szivárvány Óvoda és Bölcsöde: Tarr Ágnes
58. Mecsekaljai Általános Iskola Pécs: Danka Edit
59. Bukovinai Székelyek Országos Szövetsége Bonyhád: Csibi Krisztina
60. Tamási Aranyerdő Óvoda és Bölcsőde: Fülekiné Guzsbván Edit
61. Dalmand Község Önkormányzata: Bondorné Nagy Ibolya
62. Dunaföldvár-Bölcskei-Madocsai Általános Iskola: Agócs Mihály
63. Tolnai MO-ZA-IK Egyesület: Nemes Zsófia
64. D-B-M Mikrotérségi Óvoda És Bölcsőde Madocsa: Szalai Andrásné
65. Madocsa Község Önkormányzata: Tibai Istvánné
66. Komló Városi Önkormányzat Városgondnokság: Feuerstamler Terézia
67. Vak Bottyán Óvoda Simontornya: Horváth Lajosné
68. Györkönyi Napsugár Óvoda: Rodenbücher Mihályné
69. Magyar Vöröskereszt Tolna Megyei Szervezete: Gulyás Katalin
70. Wuderland Kindergarten Német Nemzetiségi Óvoda: Papné Dévai Éva
71. Nagymányoki Közművelődési Központ: Hoffmann Antalné
72. „Kapaszkodó”Szociális és Gyermek- Jóléti Alapszolgáltató Központ Dombóvár: Forrainé Csete Emilia
73. Váraljai Önkormányzat: Sziebert Éva
74. Paksi Twirling és Botforgató Kulturális és Sport Egyesület: Kalmár Lívia
75. Városi Könyvtár Tab: Enyed Nándor
76. Bátaszéki Gondozási Központ: Környei-Tóth Judit
77. Gagliarda Kamarakórus Egyesület: Kajsza Béla
78. Fiatalon a részvételért Egyesület Pécsvárad: László Miklós
79. Bartina Néptánc Közhasznú Egyesület: Matókné Kapási Julianna
80. Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola Szent István Tagiskolája: Juhász Jánosné
81. Sportélmény Alapítvány Szekszárd: Scherer Tamás
82. Dunaföldvári Művelődési Központ És Könyvtár: Fafkáné Simon Ildikó
83. Máza Község Önkormányzata: Pecze Gábor
84. GREENPET Nonprofit kft. : Mészáros Tímea
85. Nemzeti Művelődési Intézet: Berlik Mária
86. Tamási Fúvós Egyesület: Dobos Erzsébet
87. Vak Bottyán Óvoda Simontornya: Csóka Anita
88. Bonyhádi Oyama Karate Sportegyesület: Nyitrai Tamás
89. Nemzeti Művelődési Intézet Budapest: Czink Judit
90. Zomba Község Önkormányzata: Toláczi József
91. Tamási és Városkörnyéki Önkormányzatok Szociális Integrációs Központja: Szabadosné Vastag Edina
92. Tabi Óvoda: Csontos Jánosné
93. Sióagárdi Önkormányzat: Háry János
94. Komlói Városi Könyvtár: Steinerbrunner Győzőné
95. Tataházai Önkormányzat: Vörös István
96. Paksi Bezerédj Általános Iskola: Kovácsné Pál Krisztina
97. Dunaföldvári Ördögszekér Táncegyesület: Apelschofferné Rabóczki Anikó
98. Fadd Nagyközségi Önkormányzat: Fülöp János
99. Tamási Városi Művelődési Központ: Miskolczi Zoltánné
100. Nagykónyi Község Önkormányzata: Pusztai László
101. Cikói Általános iskola: Hernerné Szőts Hajnalka
102. Komlói Városi Óvoda: Judikné Linde teréz
103. Szekszárdi Waldorf-Ped Alapítvány: Gayerné Schilling Szilvia Rita
104. Hidasi Ifjuságot mentő Alapítvány: Szabó Judit
105. Bonyhádi Széchenyi Ált Iskola: Benéné Kovács Judit
106. Dombóvári Városi Könyvtár: Virágné Bán Emma
107. AGAPE Evangélikus Szeretetszolgálat: Dechmann Tibor
108. Magyaregregy Községi Önkormányzat: Fülöpné Rákosa Ildikó
109. Paks Kistérségi Szociális Központ: Borbás László
110. Csodavár Egyesület ( Tolna ): Váczi-Tegzes szilvia
111. Hosszúhetényi Óvoda: Nagy Kázmérné
112. Diósberényi Óvoda: Véghné Erélyi Valéria
113. Iregszemcsei Művelődési Ház: Dobos Andrea
114. Tolna Megyei Integrált Szociális Intézmény Szekszárd: Pál Mária
115. Hidasi Önkormányzat: Berg Csaba polgármester
116. Bonyhádi Rendőrkapitányság: Dr. Marcsek Sándor
117. Mórágyi Óvoda és Egységes Óvoda-Bölcsőde: Bagyomné Hollenbach Anett
118. Könnyű László Városi Könyvt. és Helytört. Gyűjt.: Miskolczi Zoltánné
119. Decs Tesz.Vesz Óvoda: Szekeres Jánosné
120. Glück Auf Egyesület Nagymányok: Orbán Tamás
121. Bonyhád Völgység L.C.: Máté Róbert
122. Cikádor Kereskedelmi Kft.(Szedres): Sebestyén Zoltán
123. Mágocsi Bokréta Óvoda: Jurusits Józsefné
124. Kölesdi Közös Óvoda, Bölcsőde, Családi Napközi Sióagárdi Tagóvodája: Horváth Andrea
125. Komlói Egészségcentrum: Kóczián Éva
126. Laurus Alapítvány Bonyhád: Dudás Olga
127. Községi Könyvtár Diósberény: Wilhelm János
128. Őcsény Község Önkormányzat: Fülöp János polgármester
129. Bonyhádi Kosárlabdázók Sportegyesülete: Darabos Péter, Gébert Zsolt
130. Paksi pálma Lovastanya: Fritz József
131. Bonyhádi Ált.Isk. Vörösmatty Mih. Tagint.: Bábelné Rein Mária
132. Paksi Deák Ferenc Ált. Isk.: Puskásné Ömböli Mária
133. Paksi Közművelődési Nonprofit Kft.: Hefner Erika
134. Szekszárdi Szabadidős Kerékpáros Egy.: Schneider Konrád
135. Felsőőrs Község Önkormányzata: Szabó Balázs
136. PRO ARTIS AMI (Paks): Simon Péter igazgató
137. Virág János Nagyközségi Könyvtár HŐGYÉSZ: Botta György polgármester
138. Kurd Község Önkormányzata: Müller János
139. Cikói Óvoda és Egységes Óvoda-bölcsőde: Keresztes Anita
140. Bölcske Községi Önkormányzat: Baranya István polg.
141. Szent József Iskolaközpont: Szabóné Varjas Ildikó
142. Nak Község Önkormányzata:Papp- Urbán Beáta
143. Kurdi Körzeti Általános Iskola: Farkas Sándor
144. Gyulaji Idősek Otthona:Farkas Sándorné
145. Bonyhádi Közös Önkormányzati Hivatal: Dr Puskásné Dr Szeghy Petra jegyző
146. Egyházaskozár Községi Önkormányzat: Weisz Kornélia
147. Gyönk Város Önkormányzata: Katz Gyula
148. Boróka Mozgássérült Gyerekek Fejleszt. Alap.: Megyeriné Tóth Gabriella
149. Szekszárdi Nagycsaládosok Egyesülete: Heim Károlyné
150. Bonyhádi Ált.Isk. Vörösmarty M. Tagintézménye: Bábelné Rein Mária
151. Gyulaji Idősek Otthona: Farkas Sándorné
152. Hőgyészi Könyvtári, Információs és Közösségi Hely: Botta György
153. Art-Kontakt Bonyhád, Szarvas Szilvia Mónika
154. Dunavecse Város Önkormányzat: Dr. Pándi Ottó
155. Dunavecse Vízi Sport Egyesület: Suta Róbert
156. Pincehely Nagyközség Önkormányzata: Fekete Gábor
157. Bartók Kamaraszínház: Dr. Borsós Beáta
158. Együtt a parlagfű ellen Alapítvány: Kissné Hegyi Ilona elnök
159. Györkönyi Napsugár Óvoda: Rodenbücher Mihányné
160. Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet Dunaújváros: Dr Mészáros Lajos főigazgató
161. Tamási Szabadidő és Sportegyesület: Lódi László
162. Aparhant Községi Önkormányzat: Csóka Attila
163. Madocsai Hagyományőrző Néptánc Egyesület: Dr Volmanné Reich Márta
164. Dombóvári József Attila Általános Iskola: Juhász Csilla
165. Kaposszekcső Község Német Nemzetiségi Ökormányzata: Pfeiffer Jánosné
166. Kata Lovasudvara: Benedek Barbara
167. Szekszárd Megyei Jogú Város Városi Bölcsődéje: Rimai Rudolfné
168. Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola: Adorján Gyöngyi
169. Paksi Sportegyesület: Balogh Judit
170. Dombóvári Zenész Egyesület: Balaskó János
171. Szászvár Nagyközség Önkormányzata: Dunai Péter
172. József Attila Könyvtár, Dunaújváros: Tóth Éva
173. Vak Bottyán ÁIG Vörösmarty Mihály Általános Iskola: Takácsné Ortner Ilona
174. Szálkai Sportegyesület – Horváth Árpád
175. Kocsola Község Önkormányzata – Horváth Zoltán
176. Budapest Főváros XIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata, Egyesített Bölcsődék – Marton Attiláné
177. Paksi Fogat Sport Egyesület
178. Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság – Dombóvári Hivatásos Tűzoltóparancsnokság – Dr. Balázs Gábor
179. Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság – Dombóvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség – Dr. Balázs Gábor
180. MVM Kontó Zrt., Paks: Hollósi Csaba
181. Paksi Napsugár Óvoda – Steinerné Benedeczky Anikó
182. Szászvári Hársvirág Óvoda és Egységes Óvoda-Bölcsőde- Dobó Dóra
183. Szekszárdi Római Katolikus Plébánia – Bacsmai László
184. Tengelic Község Önkormányzata –Gáncs István
185. Bogyiszló Község Önkormányzata: Tóth István
186. Uniqua Team Újbuda Se. Kuttor Csaba
187. Demokratikus Nevelésért és Tanulásért Közhasznú Egyesület: Contreras Roberto
188. Őcsényi Repülőklub Sportegyesület: Kovács Mihály
189. Kárász Község Önkormányzata: Lép Péter
190. Dombóvári Kutyás Egyesület – Kővágó Jenő
191. Dombóvári Egyesített Humán Szolgáltató Intézmény – Horváthné Gyánó Bernadett
192. Szászvár Nagyközség Önkormányzata – Dunai Péter
193. Regölyért Egyesület – Stallenberger Zoltánné
194. Platán Szociális Alapítvány Hőgyész: Boros Gyevi Lajosné
195. Bogyiszló Kistarisznya Óvoda: Jusztin Józsefné
195. Bogyiszló Kistarisznya Óvoda: Jusztin Józsefné
196. Dombóvári Szívárvány Óvoda és Bölcsőde: Tarr Ágnes
197. Závod Község Önkormányzat: László Attila
198. Závodi Német Nemzetiségi Önkormányzat: Dávid Erzsébet
199. Lajoskomáromi Szabadidő Egyesület: Horváth Lóránt
200. HELP Dombóvár Egyesület: Babulják Katalin
201. Calvary-Golgota Szolg. Nonprofit Kft: Márkus Szilárd
202. Kárászi Faluszépítő Egyesület: Mezei Attila
203. Hőgyészi Somvirág Óvoda: Nichter Henrietta
204. Bátaapáti Község Önkormányzata: Darabos Józsefné
205. Humánszolgáltató Központ, Szekszárd: Tolácziné Varga Zsuzsanna
206. Mohácsi Kórház: Dr. Csizmadia Csaba
207. Paksi Életfa Idősek Otthona: Kávási Brigitta
208. Kosárlabda Sport Klub Szekszárd – Némedi Péter
209. Györkönyi Általános Iskola – Kövérné Horváth Szilvia
210. Remalau Nonprofit Közhasznú Kft – Juhászné Bokor Brigitta
211. Ökocsiga Közhasznú Egyesület – Sáfrány László
212. DBM Mikrotérségi Óvoda és Bölcsőde, Mesevár Óvoda Tagintézménye – Bujdosné Gerzsei Éva
213. Mecseknádasdi Schlossgarten Óvoda és Bölcsöde – Jánosné Bodnár Brigitta
214. Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület – Nagy Orsolya
215. Paksi Német Nemzetiségi Hagyományőrző Egyesület – Horváthné Pápista Zsuzsanna
216. Teveli Szivárvány Óvoda – Zsók Józsefné
217. Fácánkert Község Önkormányzata – Orbán Zsolt
218. Hegyháti Ált. Isk. és AMI (Mágocs) – Enyedi Gáborné
219. Szászvári Mocorgók Szabadidő Egyesület – Hang Csaba
220. Jankovich-kúria Rendezvény-és Turisztikai Kp. Rácalmás – Bodnár Edina
221. Bonyhádi Polgárőr Egyesület – László Krisztián
222. Siófoki Amatőr Művészeti Egyesület – Fekete Pálné
223. Vörösmarty Mihály Művelődési Központ – Lukács József igh.
224. Dunaföldvári Eszterlánc Óvoda – György Márta Ilona
225. Gerjen Község Önkormányzata – Romhányi Károly polgármester
226. Perczel Miklós Nemzetőr Bandérium Hagyományőrző Egyesület. – Bodai Barna
227. Mekényes Község Önkormányzata: Major Ottó
228. Tolna Megyei Rendőr-Főkapitányság: Szabó Csaba
229. Szuppi Ifjúsági Szálló Erdei Iskola és Lovasudvar – Gazda Annamária
230. Bartók Béla Zeneiskola Bonyhád – Elmauer József
231. Ófalu Község Önkormányzata: Bechli Erzsébet
232. Kapospula Község Önkormányzata: Stemler József
233. Szekszárdi Közművelődési Kft – Zsikó Zoltán
234. Bonyhádi Polgárőr Egyesület – László Krisztián
235. Andorka Rudolf Evangélikus Konferencia Központ – Végh Szabolcs
236. Mentálhigiénés Műhely – Pócs Margit
237. Rózsatanya Lovarda – Rózsáné Gréczi Jolán
238. Paksi II. Rákóczi Ferenc Ált.Isk. – Berkóné Német Irén
239. Szekszárdi Babits Mihály Ált.Isk. – Botos Ilona
240. Hőgyészi Hegyhát Ált.ISk.és Gimn. Gyönki Tagiskolája – Szűcs Rozália
241. Tolnai Kulturális Központ és Könyvtár – Vajda Tibor
242. Koppányszántó Község Önkormányzata – Pintér Gábor
243. Szent Erzsébet Caritas Alapítvány – Kovács Jánosné
244. Bonyhádi Római Katolikus Plébánia – Wigandt István
245. Magyar Államkincstár – Fehér János
246. Faddi Kismanók Óvoda – Bitay Ágota
247. Mecsekerdő Zrt – Nagy Attila
248. Zengővárkony Polgárőr Egyesület – Bögyös István
249. Paks Városi Múzeum – Dr. Váradyné Péterfi Zsuzsanna
250. „Esőmanók” Tolna Megyei Auistákért Egyesület – Asztalosné Marosi Marianna
251. Kökönyösi Gimnázium Erkel Ferenc Alapf. Műv. Iskolája – Szebenyi-Papp Szilvia
252. Esztárd Színház Közművelődésé és Közh.Egy. – Bezzegh Zoltán
253. Nagydorogi Széchényi Sándor Általános Iskola – Szilágyi Péter
254. Nagykónyi Polgárőr Egyesület – Szekeres Zoltán
255. Nagydorogi Széchenyi Sándor Általános Iskola – Szilágyi Péter
256. Szekszárdi Garay János Általános Iskola és AMI – Pekari Bernadett
257. Madocsáért Környezetvédelmi és Kulturális Értékőrző Egyesület, Törjék Gábor
258. Nagymányoki Sportegyesület: Stangliczky Ottó
259. Bonyhádi Gondozási Központ
260. MK Pelikán-Siklós KC – Hullmann Béla
261. Mecseknádasdi Spartacus SE-Háber Gábor
262. Szálkán a művészetért alapítvány
263. Magyar Vöröskereszt Tolna megyei szervezete
264. Wosinsky Mór Óvoda Selyem Óvodája (Tolna) – Sterczné Asztalos Zsuzsanna
265. Szekszárdi Dienes Valéria Általános Iskola – Simon Andrea
266. Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár Europe Direct irodája
267. Gébics Természetvédelmi Egyesület
268. Tamási Kézilabda Club: Varga László
269. Izmény Község Önkormányzata – Kalmár Ferenc polgármester
270. Hidasi Szivárvány Óvoda és Bölcsőde – Orosházi Szandra
271. Döbrököz Község Önkormányzata – Farkas Edit
272. WMÁI. Széchenyi István Tagiskolája – Herczigné Hirling Adrienn
273. Szekszárdi Gyermeklánc Óvoda – Hollendusné Bíró Anett
274. Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola AMI – Künsztler Róbert
275. Palotabozsok Község Önkormányzata – Ritzl Róbert
276. Szakály Község Önkormányzata – Törő Péter
277. Kölesd Község Önkormányzata – Berényi István
278. Magyar Cserkészszövetség – Kollár Tamás
279. Zombai Körzeti Óvoda – Pál Gyuláné
280. Szekszárdi 2-es számú Óvoda-Bölcsőde – Horváth Erika
281. Szászvári Polgárőr Egyesület: Réder Péter
282. Kakasdi Bezerédj Amália Óvoda – Miklós Ágnes
283. Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola – Botos Ilona
284. Magyar Államkincstár Tolna Megyei Igazgatósága – Fehér János
285. Magyarországi Családi Bölcsődék Közhasznú Egyesülete – Mészáros Andrea
286. Sióagárdi Kisfecskék Óvoda és Mini Bölcsőde – Horváth Andrea
287. Magyarországi Családi Bölcsődék Közhasznú Egyesülete Szekszárd – Dr Mátay Katalin
288. Regöly Község Önkormányzata – Kelemen Csaba
289. Bátaszékért Marketing Nonprofit Kft – Csötönyi László
290. Bölcskei Mesevár Óvoda – Bujdosné Gerzsei Éva
291. Hidasi Német Nemzetiségi Önkormányzat – Mózesné Németi Rita
292. Szárazd Község Önkormányzata – Szabó Lászlóné
293. Bölcskei Mesevár Óvoda – Bujdosóné Gerzsei Éva
294. Községi Önkormányzat Mucsfa – Katona Csaba
295. Münchausen Gyermek Egyesület – Szalay Zsuzsanna
296. Mecseknádasd Önkormányzata – Kraszné Auth Szilvia
297. Bonycom Nonprofit Kft – Farkas Attila
298. Kaposszekcső Község Önkormányzata
299. Bábakalács Montessori Óvoda Vác – Lázárné Prucsi Katalin
300. Tolna Megyei Természetvédelmi Alapítvány – Dr. Görföl Tamás
301. Majosi Sportegyesület – Fábián Béla
303. Dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskola – Tóth Németh Csilla
304. Wosinszky Mór Óvoda – Némethné Szüts Melitta
305. Decs Nagyközség Önkormányzata – Heberling Tibor
306. Budapesti XXI. Kerületi Csepel Önkormányzat Csodakút Egyesített Óvoda – Hirholczné Faragó Tünde
307. Bonyhádi Általános Iskola és AMI – Steiner Krisztián
308. Szekszárdi Közművelődési Nonprofit Kft. – Zsikó Zoltán
309. Tolna Megyei Szakképzési Centrum Bezerédj István Technikum – Szabóné Kiss Erzsébet
310. Zombai Általános Iskola és AMI – Jakab Árpád
311. Lajoskomáromi Ifjúsági Közhasznú Egyesület
312. Lajoskomárom Nagyközség Önkormányzat – Pirtyák Zsolt
313. Tihany Sport és Szabadidő Egyesület – Marsó Barna
314. Mekényes Község Önkormányzata – Schild Róbert
315. Véménd Község Önkormányzata – Szalonna Zoltán
316. Aparhanti Általános Iskola – Somogyvári Rita
317. Pécsváradi Közös Önkormányzati Hivatal – Dr. Fenyvesi János jegyző
318. Harmónia-Gondviselés Szociális Gondozó Nonprofit Közhasznú Kft. – Varga Zoltán
319. Tolnai Polgárőrség Közhasznú Egyesület – Szilák Henriette
320. Mancs Ranch Alapítvány
321. Főnx Szabadidő és Sport Klub – Kaufmann Gábor
322. Szeged M.J.V Nyugdíjas Egyesülete – Lányi Gyuláné
323. Dombóvári Árpád-Házi Szt Erzsébet Katolikus Óvoda – Tóthné Károly Mónika
324. Dombóvári Kulturális Szolgáltató Központ – Müller Ádám
325. DOVASE – Horváth Katalin
326. Szakcsi Ált.Isk. Kocsolai Ált.ISk.Int. – Magyar Ilona Barbara
327. TMSZC Ady Endre Technikum és Kollégium – Juhász Gábor
328. Szászvári Ifjúsági Egyesület – Toronicza Georgina
329. Szekszárdi Mozgásművészeti Stúdió Közhasznú Egyesület –Huszár Krisztina
330. Györe Község Önkormányzata – Filamella Tibor
331. Kozármisleny Sportegyesület – Kovács Tamás
332. Várdomb-Alsónána Általános Iskola – Vas Márta
333. Német Önkormányzat Kalocsa – Arnold Adrien
334. Kölesdi Béri Balogh Á. Ált.Isk. – János Zoltán
335. Tamási TAM-BAU Atlétikai Club – Bekéné Jankó Rita
336. Vak Bottyán Általános Isk., Gimn. Pálfai Általános Iskolája – Mátics Beáta
337. Ajkai Tamási Áron Katolikus Ált.Isk. és AMI, Bölcsőde, Óvoda- Rozinka Mihály
338. Bikal Község Önkormányzata – Kőműves József
339. Margaréta Református Óvoda – Schott Ágnes
340. Kodály Zoltán Gimnázium Pécs – Béres Andrásné
341. Szekszárdi Sportközpont NKft. – Szőke Gergő
342. Csodakert Óvoda és Mini Bölcsőde – Pál Krisztina
343. Magyar Nemzeti Levéltár – Várady Zoltán
344. TM Pedagógiai Szakszolgálat Bonyhádi Tagintézménye – Árvainé Rittinger Erika
345. Dalmand Község Önkormányzata – Dr. Stammné Juhász Luca
346. Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált.ISk. –Henczné Borbás Márta
347. Dunaszentgyörgy Község Önkormányzata – Kirnyákné Balogh Mária
348. Majosi Székely Hagyományőrző Egyesület – Papp Domokos
349. Bóbita Bölcsőde Szászvár – Endrődi-Kolip Heléna
350. Misina Természet és Állatvédő Egyesület – Farkas Tamás
351. Tabi Takáts Gyula Óvoda és Bölcsőde és Többcélú Intézmény – Kissné Bíró Veronika
352. Szekszárdi 2.sz. Óvoda-Bölcsőde – Molnárné Lovász Andrea
353. Magyar Nemzeti Levéltár Tolna Megyei Levéltára
354. Lengyel Község Önkormányzata – Braun János László
355. Alsónánai Nimród Vadásztársaság – Dr. Berta Attila
356. Dombóvári Szent Lukács Kórház – Dr. Kerekes László
357. Diana Vadásztársaság Aparhant – Tóth Szabolcs
358. Gödrei Körzeti Ált.Isk. – Lakosné Németh Erika
359. Alisca Nyilai Íjász Egyesület – Piros László
360. Koppányvölgye Idősek Otthona – Zana István
361. Mözsi Német Nemzetiségi Klub – Koleszár Ferencné
362. Kisdorog Község Önkormányzata – Klein Mihály
363. Würtz Ádám Általános Iskola és AMI, Tamási – Gasparics László
364. Váraljai Őszikék Szoc.Int. – Lovász Zsuzsanna
365. Bátaapáti Óvoda és Konyha – Kasznásné Horeczky Krisztina
366. Paksi Gyógyászati Központ – Dr. Bodnár Imra
367. Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület – Herbert Gábor
368. Bátaszéki Marketing Nonprofit Kft.
369. Országis Fiatal Segítők Egyesülete – Drózdi László
370. Nak Község Önkormányzata – Rácz Róbert
371. Kaposszekcsői Általános Iskola – Robár Gáborné
372. Attala Község Önkormányzata – Orosváriné Bocz Tünde
373. Tolna Megyei SzC Hunyadi M. Vendégl. és Tur. Technikum és Szakképző Isk. – Nagy Imre
374. „Az én ovim” Alapítvány – Fetzerné Molnár Gabriella
375. Magyar Atlétikai Szövetség – Gyulai Miklós
376. Borvidék Futóegyesület – Márkus István
377. Kistormás Község Önkormányzata – Pintér Ferenc
378. Diósberényi Napraforgó Óvoda –
379. SZTE Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar – Héderné Dr. Berta Edina dékán
380. Német Nemzetiségi Önkormányzat Paks, Tresznics Károly
381. Egyházaskozár Óvoda, Mini Bölcsőde és Konyha –Lehőcz-Bata Ágnes
382. Tolna Megyei Szakképzési Centrum Ady Endre Techn. és Koll. – Juhász Gábor
383. Liszt Ferenc Zeneműv.Egyetem Bartók B. Zeneműv. és Hengszerészképző Gyak. Szakgimnázium – Dr. Benkő Szabolcs
384. PTE Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, AMI – Bucsányiné Gréczy Gabriella
385. Zöld Ég Egyesület – Kakas Krisztián
386. Tamási Állatvédő Egyesület – Kovács Anett
387. Hahn Tenisz SE – Hahn János
388. Életfa Nagycsaládos Egyesület Dombóvár – Németh Zsuzsanna
389. Alsónyék Község Önkormányzata – Molnár István János
390. Regölyi Lovassport Egyesület – Kelemen Ákos
391. New Generation Kulturális Egyesület – Császár Adrián
392. Komlói Kistérségi Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat – Elmondné Popán Ildikó
393. Család és Közösség Alapítvány – Fischer Dóra
394. Nagymányoki Közművelődési Központ – Huckerné Linde Edit
395. Hőgyész Szolgáltatási Központ – Kelemenné Gerbovits Zita
396. Dunaföldvári IV. Béla Cserkészcsapat – Németh László
397. Zombai Körzeti Óvoda és Mini Bölcsőde – Reining Noémi
398. Kiskőrösi EGYMI, Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Isk.-Schaffer István
399. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem – Dr Perényi Szilvia
400. MVM Sportegyesület – Fluck Benedek
401. Háló Dél Mezőföldi Szociális és Gyermekjóléti Szolgálat – Nagy Katalin
402. BSE Karate Szakosztály – Nagy Ákos
403. Dunaszetgyörgyért Egyesület – Dr. Gyöngyösi Petra
404. ÁGOTA Alapítvány – Szili-Balogh Mária
405. Simontornyai Őszikék Szoc.Szolg. Kp. – Ságvári Zsuzsanna
406. Pécsváradi Szivárvány Nemzetiségi Óvoda – Weintrautné Benács Zsuzsanna
407. Dalmandi Csodavirág Óvoda – Antal Kitti
408. Bölcskei Tátorjános Vadászegylet – Tomolik János
409. Bölcskei Katolikus Egyházközségért Alapítvány – Indich István
410. Nagymányoki Közművelődési Központ – Huckerné Linde Judit
411. Völgységi Múzeum – Dr. Farkas István Gergő
412. Mathias Corvinus Collegium Alapítvány . Böröcz Máté
413. Tolna Megyei SZC Ady Endre Technikum és Kollégium – Juhász Gábor
414. Nyugat Városrészi Óvoda – Kovácsné Hajdinák Éva
415. NÖF Nonprofit Kft. – Schranz Mónika
416. Schlawaker Grundi Gazdák Egyesülete – Makk Péter Pálné
417. Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 28.sz. helyi csoportja – Nagy Sándor
418. Tengelici Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület – Budavári József titkár
419. Bonyhádi Sportcentrum – Köllő Roland
III. Egyházak
1. Bonyhádi Evangélikus Gyülekezet: Aradi András lelkész, György Ferenc tanár úr
2. Majosi Evangélikus: Makán Hargita iskolalelkész, György Ferenc tanár úr
3. Váraljai Evangélikus: Schaller Bernadett, Gűth Tamás tanár úr
4. Egyházaskozári Evangélikus: Koskai Erzsébet lelkész
5. Római Katolikus Egyházközség Nagymányok: Bagi Sándor Plébános
6. Római Katolikus Egyházközség Kismányok: Bagi Sándor Plébános
7. Kakasdi Római Katolikus Egyházközség: Pekker Mátyás
8. Váraljai Baptista Egyház: Pátkai Béla
9. Dunaszentgyörgyi Református Egyházközség: Ráczné Pető Ildikó
10. Pécsváradi Római Katolikus Plébánia: Antal Géza
11. Soltvadkerti Evangélikus Gyülekezet: Homoki Pál lelkész
12. Bátaszéki Református Egyházközség: Fekete Zoltán
13. Bölcskei Református Egyházközség: Szerdahelyi Józsefné
14. Nagydorogi Református Egyházközség: Surányiné Réti Katalin
15. Teveli Római Katolikus Plébánia: Pál József
16. Római Katolikus Plébánia, Báta: Herendi János
17. Magyarországi Metodista Egyház: Csernák István
18. Szekszárd és Környéke Társult Evangélikus Egyházközség: Sefcsik Zoltán
19. Mecseknádasdi Római Katolikus Plébánia, Pekker Mátyás
20. Pécsi Evangélikus Egyházközség: Ócsai Zoltán
21. Bonyhádi Református Egyházközség: Mészáros Zoltán
22. Hidasi Református Egyházközség – Gyenge Károly
23. Dunakömlödi Római Katolikus Plébánia – Fitt Szabolcs
24. Szekszárdi Református Egyházközség – Dr. Kaszó Gyula
25. Magyarországi Evangélikus Egyház – Krámer György
26. Tolnai Római Katolikus Plébánia Karitász Csoportja – Kovácsné Füri Margit
27. Szekszárdi Római Katolikus Plébánia – Janó Attiláné
28. Dombóvári Evangélikus Egyházközség – Szücs Eszter
29. Dombóvári Római Katolikus Plébánia: Dr. Hegedűs János
30. Gyönk és Környéke Evangélikus Egyházközség – Kollár Zsolt
31. Iregszemcsei Református Egyházközség: Harsányi Béla
32. Dunaföldvári Evangélikus Egyházközség
33. Római Katolikus Plébánia Báta
34. Dombóvári Református Egyházközség – Sipos Előd Zoltán
35. Hegyháti Evangélikus Szeretetszolgálat – Biró Kornélia
36. Sarlós Boldogasszony Plébánia – Csertán Dániel
37. Dunaújváros-Kisapostagi Társult Evangélikus Egyházközség – Stermeczki András
38. Magyarországi Református Egyház – Gér András László
39. Nagybecskereki Református Egyházközség – Vujin-Gyenge.Szlifka Tilda
40. Dombóvári Református Egyházközség – Sipos Előd Zoltán
41. Paksi Pünkösdi Gyülekezet – D. Nagy Tamás
42. Nagyvelegi Evangélikus Egyházközség – Szemerei Gábor Benjamin
43. Magyarországi Evangélikus Egyház – Krámer György
44. Pécsváradi Református Egyházközség – Kis László
45. Szent Miklós Rend – Mohácsi-Bugarszki Norbert
46. Szekszárdi Evangélikus Templom – Sefcsik Zoltán